2011-01-05 06:32:08 Projekt Partnerski Leonardo da Vinci

Zespół Szkół przystąpił w tym roku szkolnym do nowego Projektu Partnerskiego Leonardo da Vinci - "Europejski Glosariusz Terminów Zawodowych" EG4VET. Projekt skierowany jest do uczniów  technikum ZS1.

Czas trwanie projektu 2 lata . Celem projektu jest stworzenie elektronicznego słownika terminów zawodowych, który będzie dostepny w internecie na plarformie  "IBM Reading Companion" udostepnionej przez firmę komputerowa IBM.

W projekt zaangażowane sa szkoły zawodowe  z Turcji (koordynator Projektu), Francji, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Litwy, Portugali i Włoch oraz Gmina Karabuk z Turcji. W czasie wyjazdów roboczych uczniowie pod kierunkiem nauczycieli beda wspólnie pracować nad stworzeniem końcowej wersji słownika.

Projekt przewiduje wyjazd 12 nauczycieli oraz 12 uczniów w ciagu dwóch lat. Dotychczas odbyły sie dwa wyjazdy: 1. spotkanie organizacyjne w  szkole w Istambule,Turcja, w którym wzięli udział nauczyciele j.angielskiego: Elżbieta Kuligowska i Waldemar Budzisz. 2. Spotkanie robocze w Rennes, Francja w którym uczestniczyli: wicedyrektor Beata Domnik (koordynator projektu), Dorota Krawiec, Waldemar Budzisz oraz uczennica klasy IV THb Paulina Rambiert.

Kolejny wyjazd odbędzie się w dniach 27-29 marzec do Włoch

Adres Strony Internetowej Projektu: www.eg4vet.com