2013-06-08 09:39:31 Turniej rowerowy Pomerania 1.5 km Bike Cup
Dnia 3 czerwca 2013r., na torze żużlowym stadionu w Gdańsku, wystartowała w turnieju rowerowym drużyna reprezentująca nasze gimnazjum w składzie: Dawid Czapp (kl.3e), Grzegorz Czapp (kl.3e), Kacper Dorsch (kl.1e), Łukasz Mudlaff (kl.2f), Adam Rohde (kl.1e) oraz Michał Styn (kl.3e).

Rywalizowaliśmy z siedmioma drużynami z innych gimnazjów. Sam wyścig poprzedzony był testem. Po zakończeniu zawodów obserwowaliśmy pokaz i sprzęt, na którym ścigają się żużlowcy, a następnie posililiśmy się podczas wspólnego grilla.

Każdy z zawodników pokonał w sumie cztery okrążenia gdańskiego toru, czyli brał udział w czterech wyścigach na dystansie jednego okrążenia. Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny okazał się Grzegorz Czapp.

Mimo, iż nie udało się nam przejść do półfinału (awans uzyskiwała tylko jedna drużyna) jesteśmy zadowoleni z zawodów. Ścigaliśmy się z zachowaniem bezpieczeństwa i zasad fair play, a doświadczenie nabyte podczas tego turnieju przyda się nam podczas następnych wyścigów.

Opiekunowie: Urszula Lieder i Bożena Mielewczyk