2012-10-02 22:43:40 Kolejny Projekt Partnerski Leonardo da Vinci w ZS1
Z radością informujemy, że nasza szkoła rozpoczyna  realizację kolejnego Projektu Partnerskiego w ramach programu „Uczenie się przez całe życie" Leonardo da Vinci - pt. „Integracja wiedzy o kulturze i zdrowiu  w edukacji zawodowej branży gastronomicznej”. INTEGRATION OF CULTURE AND HEALTH KNOWLEDGE INTO THE VOCATIONAL EDUCATION  OF FOOD AND BEVERAGE.

Projekt zakład połączenie dwóch istotnych elementów edukacji zawodowej branży gastronomicznej: kultury i  żywności. W temacie kultury  skupi się na żywność tradycyjnej ponieważ każdy kraj posiada tradycyjną kuchnie, która odzwierciedla jego kulturę. W temacie zdrowia zdrowia skupia się na zdrowej  żywności dla młodzieży.

Głównym produktem projektu będzie 4-częściowa książka napisana w języku narodowym każdego partnera oraz w języku angielskim.

1 część – Tradycyjna kuchnia każdego partnera

2 część – Zdrowa żywność i metody jej przygotowania

3 część – Menu w szkolnych stołówkach

4 część – Żywność dla młodzieży z określonymi problemami zdrowotnymi.

Wszytki części będą zawierały różnorodne przepisy kulinarne. Innymi produktami są: strona internetowa, CD, broszury, seminaria.

Państwa biorące udział w partnerstwie:  Turcja (1Koordynator) + 2 innych partnerów z Turcji,  Polska, Wielka Brytania, Holandia, Rumunia i Węgry.

Beneficjentami są uczniowie i nauczyciele Technikum  w  ZS1.

Liczba mobilności: 24 (12 nauczyciele, 12 uczniowie)

Czas realizacji:  1 sierpnia 2012 – 31  lipca 2014

Budżet – 22000 Euro